Bayram tatilinin ilk iki gününde acı bilanço: Ali Yerlikaya açıkladı

SON DAKİKA HABERİ… İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk iki gününde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin acı bilançoyu açıkladı.

12 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Buna göre; tatilin ilk iki gününde toplamda 572 trafik kazası meydana geldi. Yerlikaya, meydana gelen kazalarda 12 kişi hayatını kaybetti, 1966 vatandaş yaralandı.

 

DENETİMLER YAPILDI

Öte yandan, bayram tatili vesilesiyle yollara çıkan 408 bin 796 araç denetlendi. Yapılan denetimlerde 19 bin 488 araca hız ve radar işlemi ile 33 bin 145 araca diğer işlemler uygulandı. 

UYARILARDA BULUNDU

Bakan Yerlikaya, yola çıkacak sürücüleri aşırı hız yapmamaları konusunda uyarırken; otobüs ve araçlarda emniyet kemeri takılması gerektiğini hatırlattı. 

Bakan Yerlikaya’nın açıklaması şu şekilde;

“Emniyet ve jandarma trafik ekiplerimiz vatandaşlarımızın güvenliği için denetimleri büyük bir hassasiyetle sürdürüyor. Bayram tatilinin 2. günü 7 Nisan 2024 Pazar tarihinde 24 saatlik sürede:

572 trafik kazası meydana geldi. 408. 796 araç denetlendi. 19.488 araca hız ve radar işlemi, 33.145 araca ise diğer işlemler yapıldı.

Bayram tatilinin ilk 2 gününde ( Cumartesi ve Pazar) maalesef toplam 12 vatandaşımız hayatını kaybetti. Toplam 1966  vatandaşımız ise yaralandı.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım, Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım. #HayatlaYarışılmaz”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x